Babalar Günü

Babalar günü

Babalar ve Çocukları...

Tüm Dünya’da geleneksel olarak kutlanan manevi yönü kuvvetli günlerden biridir “Babalar Günü”..

Babalar Günü’nün doğuşu, ilk defa kutlanması 1910 yılına uzanmakta olup, bir Amerikan iç savaşı gazisinin kızı olan Sonara Smart Dodd’un, kendisiyle birlikte 5 kardeşini büyüten babasına ithafen önerisi üzerine kutlanmaya başlanmıştır. İlk defa Washington’da kutlanan “Babalar Günü” tüm Dünya’ya yayılarak her yıl Haziran ayının üçüncü Pazar’ında kutlanarak gelenekselleşmiştir.

Katolik Dini’ne mensup olanlar ise Babalar Günü’nü dini açıdan ele alıp, Hıristiyanlık Peygamberi İsa’nın Babası anısına, Mart ayının 19. Gününü St.Toaph Günü adı altında babalara armağan ederler.

Kısaca tarihçesine değindikten sonra, Babalar Günü için babanıza, onu özel hissettireceğiniz bir gün geçirmesi için hazırlıklara başlamanın tam zamanı. Babanıza en büyük hediyenin, varlığınız olduğunu unutmadan, ona vereceğiniz armağanla Babalar Günü kutlamasını anlamlandırırsınız.

Çocuklar için Annenin önemi ne kadar önemliyse, Babalar da çocukların yaşamlarında birer güven duygusunun timsalidirler. Dolayısıyla Anneler Günü ne kadar maneviyat içeriyorsa Babalar Günü’de aynı eşdeğerde maneviyat içermektedir.

Babalar Günü hediye seçimi sırasında, Babanızın tarzı, yaşam enerjisi ve yaşama dair düşüncesi size yol gösterecektir. Babanızın tarzına uygun, klasik, sportif, maceraperest veya esprili yapısına göre hediye seçimlerinizi kolaylaştıracak seçenekleri göz önünde bulundurmanız faydalı olur. Hem Babanızın daha çok hoşlanabileceği, hem de ister günlük hayatta ister iş yaşamında kullanabileceği hediye seçebilirsiniz.

Unutmayın !Babalar Günü, Babanız Sizi bekler, uzakta olanların dörtgözle yolunu gözler..

jarrt nedir?

Siz dükkanda gezerken, İnternette indirim kodu varsa bulup getiriyoruz.

Alışverişini tamamlarken geçerli kuponlardan haberdar olmak için